Takie Tam ;)

Świąteczne Gry dla Dziewczyn

Gdzieś w okolicy połowy listopada w sklepach, centrach handlowych i w innych przestrzeniach publicznych zaczynają się pojawiać pierwsze symptomy Bożego Narodzenia. Pojawiają się choinki pięknie ozdobione. Święci Mikołajowie przewijają się przed oczyma na żywo i w mediach. Wkrótce do tego dołączą piosenki świąteczne puszczane w stacjach radiowych. Nie da się przeoczyć całej tej otoczki. Najtrudniej ukryć ten blask, kolory i blichtr przed dziećmi, których uwaga bardzo szybko przekierowuje się na działy z zabawkami. Ekscytacja prezentami jest niesamowitą dźwignią handlu. Sklepy wzajemnie się prześcigają w tworzeniu atmosfery i korzystają z gorączki zakupowej pełnymi garściami.
Święta, jak znak firmowy pojawiają się na każdym możliwym produkcie.
Nie inaczej jest z branżą gier, także tych internetowych.
Co więc jest na topie w okresie zimowym i przedświątecznym?
Od paru lat, niekwestionowanymi władczyniami gier świątecznych i zimowych są dwie przeurocze siostry z Krainy Lodu. Anna i Elsa podbiły serca dziewczynek i nadal utrzymują się na fali popularności. Inne księżniczki i postaci z bajek nie odpuszczają ale jest ich znacznie mniej w porównaniu do Elsy i Anny. Znajdzie się więc coś dla fanek Królewny Śnieżki, Roszpunki, Kopciuszka i innych znanych bohaterek. Na ekranie tabletu i smartfonu, w zimowej scenerii pojawi się też na pewno najsłynniejsza lalka świata, Barbie.
Najpopularniejszymi grami związanymi ze świętami i z zimą są wszelkiego rodzaju ubieranki i przebieranki. Wspomniane księżniczki i inne postacie potrzebują pomocy przy kompletowaniu kreacji na różnorodne okazje. Może to być wigilijna kolacja, przyjęcie Bożonarodzeniowe, wypad na narty, wyjście na łyżwy. Można pełnymi garściami korzystać z zimowych atrakcji i do każdej z nich stworzyć nową stylizację.
Dla fanek dekorowania znajdą się gry z pokojem, domkiem lub innym pomieszczeniem, które wymaga posprzątania i ustrojenia w świąteczne akcesoria. Choinka stanowi tu główną atrakcję.
Święta to też różnorodne tradycje kulinarne. Dzięki grom można zapoznać się ze swoimi i obcymi smakami i przepisami. Gotowanie, pieczenie, smażenie a wszystko ze świętami w tle. Piernikowe ludki, sałatki, pieczone jabłka i bardziej egzotyczne pomysły, mogą zagościć na chwilę w trakcie gry lub na dłużej jeśli załączony jest prawdziwy przepis.
Dla młodszych dzieci znajdziemy szeroką gamę kolorowanek, puzzli, układanek, pamięciówek, których wygląd bezpośrednio nawiązuje do Bożego Narodzenia. Znane z dnia powszedniego różnią się od swoich całorocznym odpowiedników nadanym klimatem.
Wszystkie gry można dostosować do zimy, jeśli tylko doda się nieco świątecznej symboliki. Tak więc, bombki, choinki, renifery, Mikołaje i prezenty będą na porządku dziennym. Gry nie tracą przez to na jakości i przesłaniu, ale na pewno bardziej przykuwają uwagę, w czasie gdy Święta kręcą się po głowie.

Elsa. Wszędzie Elsa

Tak wiele było bajek przed Krainą Lodu i sporo po niej. Niektóre jaśniały chwilę, dwie. Tymczasem „Kraina Lodu” miewa się świetnie. Jest ona mega marką, która wypełnia sklepowe półki od góry do dołu. Trudno znaleźć dziewczynkę, która nie bawiła się w Elsę, lub która nie posiada ani jednej rzeczy z jej wizerunkiem.
Na sukces filmu składa się oczywiście wiele rzeczy. Z technicznego punktu widzenia już sama grafika i muzyka wystarczyłyby na dobre miejsce. Ale nie w tym zawiera się magia bajek dla dzieci. Chodzi o historię i postaci, które nie są jednowymiarowe.
Ale cóż jest takiego w Elsie? Na pierwszy rzut oka to Anna powinna wzbudzić niekłamaną miłość. Miła, wesoła, radosna i walcząca o siostrę mimo wszystko. A tymczasem to Elsa z jej skomplikowanym charakterem wychodzi na plan pierwszy. Bo to Elsa prowadzi cięższą grę. Anna wie, czego chce, ma jasne priorytety i wzory na rozwiązanie problemów. Elsa kocha siostrę ale poczucie bycia dla niej zagrożeniem utrudnia jej odnalezienie się w tak oczywistych dla Anny wzorcach zachowania. Tracąc kontrolę nad emocjami, tłamszonymi przez lata musi uciekać od ludzi a tym samym zadać ból sobie i siostrze. Tak sprzeczne uczucia dręczą i potęgują złość. Brak akceptacji przez innych prowadzi do odwzajemnienia niechęci i wyobcowanie. Tym samym Elsa skazuje się na samotność i chociaż może wreszcie wyzwolić swoją moc, to nie zna jej i siebie na tyle, by nie skrzywdzić najbliższych, co też się staje.
Oczywiście wszystko dobrze się kończy. Miłość, która wszystko naprawia jest uczuciem siostrzanym, co przemawia do rodziców małych dziewczynek.
Anna zostaje uratowana od śmierci fizycznej a Elsa od emocjonalnej. Tylko połączanie obu tych rzeczy daje pełnię życia.
Czy to właśnie ta historia dała Elsie popularność? Na pewno dała impuls do tego. Bo poza tym Elsa jest piękna, mądra, ostatecznie dobra. Jest królową i ma niespotykane moce. Która dziewczynka nie chciałaby być taka postacią?
Elsa także bardziej przypadła do gustu matkom. A rynek tylko czekał na to wybuch tej powszechnej akceptacji i gotowy zarobić pieniądze.
Z Elsą można znaleźć wszystko. Dziewczynki mogą spać pod kołdrą z Elsą, mieć ją na szczoteczce i paście do zębów, na pidżamie, bluzce, sukience i rajstopach. Będzie jej towarzyszyć w szkole na plecaku, piórniku, zeszytach i całej masie przyborów szkolnych. A po szkole obecna wśród zabawek i akcesoriów dziecięcych od kolorowanek po gry internetowe. Na dobrą sprawę, przez cały dzień można być z Elsą.
Magia?
Nie.
Ona po prostu „ma tę moc”

1234...»

© 2013 - 2018. All Rights Reserved. Gry dla dziewczyn