Gry dla Dziewczyn - Gry dla dziewczyn
 
 

Gry dla Dziewczyn

Kiedy pisze się i myśli o grach komputerowych i internetowych, gdzieś w podświadomości rysuje się obraz chłopca lub młodego mężczyzny zatopionego w wirtualnym świecie. Stereotypy, które powstały dość dawno mają wpływ na ogólne postrzeganie świata gier. A tymczasem sporo się zmieniło. Nadal, oczywiście dobrze trzyma się rynek gier kojarzony z męską częścią populacji ale…
Przede wszystkim kobiety coraz częściej same biorą wirtualną broń w swoje ręce i szaleją na polu bitwy dla rozrywki i odprężenia. A dla tych, które chciałyby zapełnić czas zabawą spokojniejszą, nie braknie propozycji neutralnych.
To inicjatywa kobiet. A co druga strona zrobiła aby przyciągnąć dziewczyny do smartfonów, tabletów i komputerów? A zawężając temat, co zrobiła aby dać mobilną rozrywkę dla dziewczyn w młodszym wieku?
Firmy, tak samo jak wobec chłopców, trzymały się sprawdzonych przepisów. Weszły tam, gdzie dziewczynki były zawsze i czekały na uzupełnienie ich świata.
To, co widzi się w dziewczęcym pokoju szybko znalazło się na ekranach. Barbie zaczęła żyć własnym życiem, tak jak My Little Pony i prawie wszystkie księżniczki z bajek. Można je spotkać w kolorowankach, puzzlach, projektowaniu i grach edukacyjnych. Otwarte są dla dziewcząt wirtualne garderoby i kosmetyczki, dzięki którym powstają stylizacje dla bohaterek gier. W tym świecie znajdzie się miejsce na randki, pocałunki, śluby i wesela, które trzeba przygotować. Przeniesione są różne zawody, w których dziewczyny mogą się realizować prowadząc własny salon fryzjerski, gabinet dentystyczny, restaurację, sklep lub posiadając własną farmę. Razem z wirtualnym kucharzem uda im się przygotować posiłek a dzięki opiece nad zwięrzętami i dziećmi zaspokoją swoją empatyczną naturę wrażliwsze dziewczynki.
Gry kierowane do dziewczyn mniej nastawione są na rywalizację i osiąganie rekordów. Bliżej im symulacji życia, ale w kolorowszej wersji. Jest ich sporo a zajmują miejsce tylko na tablecie, dzięki czemu są mobilne, wszędzie dostępne i za każdym razem można wybrać inną grę z ulubionej kategorii. Dlatego są jedną z ulubionych rozrywek dzieci.

Więcej artykułów:

© 2013 - 2018. All Rights Reserved. Gry dla dziewczyn